آزمون تعیین مصرف انرژی دستگاه های ماینر و صدور برچسب انرژی ماینر

در آزمایشگاه انرژی شرکت فرمان ماینر با تجهیزات دقیق و کالیبره شده در شرایط مشخص شده در دستور العمل  برای تجهیزات استخراج فرآورده های پردازشی رمزنگاری شده رمزارز ها ، مطابق با آن دستگاه ها مورد آزمون قرار گرفته و شاخص مصرف انرژی دستگاه بر حسب وات بر تراهش مشخص می شود.

بر اساس این شاخص بازدهی دستگاه مشخص می شود که A نشان‌دهنده بیشترین بازدهی و D نشان دهنده کمترین بازدهی دستگاه ماینر می باشد . برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر صادر شده توسط شرکت فرمان ماینر همگی و بلا استثنا دارای مهر برجسته و هولوگرام می باشد. گواهی نامه برچسب انرژی دستگاه های ماینر دارای مهر آزمایشگاه انرژی شرکت فرمان ماینر، امضا مسوول فنی آزمایشگاه و مدیر واحد تحقیق و توسعه شرکت فرمان ماینر و همچنین مهر و امضا شرکت فرمان ماینر به همراه هولوگرام می باشد .

گواهی نامه ها ی برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر در قسمت استعلام سند قابل استعلام می باشند . گواهینامه ها که در سامانه ثبت نشده باشند معتبر نبوده و جعلی می باشند . هرگونه کپی برداری و تخلف و سو استفاده از گواهی نامه پیگرد قانونی خواهد داشت.

گواهی مصرف انرژی

برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر چیست؟

برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر را که به صورت یک لیبل کاغذی است روی ماینر ها یا همان دستگاه های تولید استخراج رمزارز می چسبانند، یک سری اطلاعات مهم مربوط به دستگاه، مدل ، میزان انرژی که مصرف می کند و علائمی درباره بهینه و مناسب کارکردن دستگاه روی آن ثبت شده است. این برچسب با هدف کنترل و صرفه جویی در مصرف انرژی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شاخص انرژی بر روی این برچسب ها بر اساس حروف A تا D بر اساس دستور العمل نمایش داده می‌شود، که هر کدام از این حروف دارای رنگ مخصوص به خود از سبز تا زرد هستند.

حرف A در برچسب انرژی که با زمینه سبز پررنگ نمایش می‌یابد، نشان‌دهنده کمترین مصرف انرژی و بیشترین کارایی ماینر و حرف D که با رنگ زرد مشخص می‌شود، نشانه ماینر دارای بیشترین مصرف و کمترین کارایی است.

مزیت برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر چیست؟

در ابتدا به انتخاب درست و آگاهانه در هنگام خرید ماینر قانونی کمک می‌کند و مصرف کنندگان را با میزان کارایی و بازدهی دستگاه ماینر آشنا می‌کند که به بهینه سازی مصرف انرژی ماینر و کاهش هزینه انرژی مصرفی کمک شایانی می‌کند. همچنین میزان آلودگی محیط زیست را کاهش می‌دهد و اطلاعات مهمی را درباره ماینر در اختیار مصرف کنندگان می‌گذارد.

برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر برای استفاده ماینر در فارم های قانونی توسط شرکت توزیع نیروی برق درخواست می شود. در صورت عدم برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر و یا ماینر ها با برچسب مصرف انرژی با بازدهی پایین ،درخواست انشعاب و یا درخواست افزایش برق واحد تولید استخراج رمزارز رد خواهد شد .
اگر دستگاه شما توقیف شده باشد به غیر از اینکه می باید برگ سبز ،بهین یاب یا سند مالکیت داشته باشید بهتر است برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر را هم داشته باشد چرا که در نهایت برای آزادسازی و بهم رسانی ماینر به فارم قانونی به برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر نیاز خواهید داشت.

چه مواردی روی برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر نمایش داده شده است؟

1- نمایش تصویری بازدهی ماینر
2- توان مصرفی دستگاه ماینر بر حسب وات
3- میزان هش ریت ماینر
4- شاخص مصرف ویژه انرژی بر حسب وات بر تراهش
5- نام مدل دستگاه
6- نام واحد تولید کننده یا آزمایش کننده دستگاه

تعرفه آزمون و صدور برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر چقدر هست و چطور باید برای دریافت برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر و گواهی نامه برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر اقدام کنم؟

تعرفه این خدمت متغیر می باشد. لطفاً درخواست خود را به صورت تلفنی و یا با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی و یا از طریق واتس اپ اعلام کنید.

چه اطلاعات اولیه‌ای برای صدور برچسب مصرف انرژی دستگاه های ماینر و گواهی نامه آن لازم است؟

نام و نام خانوادگی
کد ملی
آدرس دقیق
کد پستی
تلفن
مدل دستگاه ماینر
سریال دستگاه ماینر

 

 

دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاه انرژی شرکت فرمان ماینر

 

پاور متر

پاور متر

پاور متر یا توان سنج دستگاه هائی هستند که برای محاسبۀ توان، انرژی، توان اکتیو و راکتیو، فاکتور توان و اندازه‏ گیری ولتاژ، جریان دستگاه ماینر طراحی گردیده ‏اند. همان طور که می‌دانید توان معرف انرژی در واحد زمان می‌باشد و با واحد وات اندازه گیری می‌شود و در الکتریسیته از حاصل ضرب ولتاژ در جریان به دست می ‏آید.

پاور متر یا توان سنج برای محاسبۀ توان، انرژی، توان اکتیو و راکتیو، ضریب توان دستگاه ماینر در آزمایشگاه انرژی شرکت فرمان ماینر مورد استفاده قرار می گیرد. توان معرف انرژی در واحد زمان است و با واحد وات اندازه گیری می‌شود و حاصل ضرب ولتاژ در جریان است. از پاورمتر در آزمایشگاه انرژی شرکت فرمان ماینر به منظور بررسی و آزمایش مصرف انرژی دستگاه های ماینر استفاده می شود.

مشخصات فنی پاور متر

اندازه گیری ولتاژ از ۱۰۰ تا ۲۶۰ ولت با دقت ۱%
اندازه گیری جریان از ۰ تا ۱۶ آمپر
اندازه گیری فرکانس از ۴۵ تا ۶۵ هرتز
اندازه گیری توان از ۰ تا ۳۶۸۰ وات
اندازه گیری ضریب توان (PF) ۰ تا ۱
اندازه گیری توان مصرفی از ۰ تا ۱۰ هزار کیلو وات ساعت
قابلیت تنظیم هزینه مصرفی به ازای هر کیلو وات ساعت
دارای تایمر برای محاسبه زمان از ۱ دقیقه تا ۹۹۹۹ روز

حرارت سنج

حرارت سنج یا ترمومتر

ترمومتر لیزری غیر تماسی جهت اندازه گیری دمای هشبرد های دستگاه ماینر هنگامی که دسترسی به سطح سخت می باشد و دمای سطح بسیار بالاست مورد استفاده قرار می گیرد.این دستگاه با لنز اپتیک و حسگر دما می تواند دما را به دستگاه منتقل کند و دستگاه با ترجمه و اطلاعات ورودی آن را روی مانتیور نشان می دهد.از ویژگی های کلیدی ترمومتر لیزر ی می توان به موارد زیر اشاره کرد: قابلیت خواندن داده های آماری و ذخیره داده قابلیت اندازه گیری مینیمم، ماکسیمم، انحراف معیار و میانگین دارای سیستم هشدار برای عبور از حدود بالا

مولتی متر

مولتی متر

مولتی‌متر (Multimeter) دستگاهی برای اندازه‌گیری چندین کمیت الکتریکی از قبیل ولتاژ، جریان، مقاومت الکتریکی، ظرفیت خازنی و … در زنان آزمایش مصرف انرژی دستگاه های ماینر است، که می‌توان با آن میزان آمپر ورودی و خروجی ، ولتاژ ورودی و خروجی پاور دستگاه ماینر را نیز ارزیابی کرد.

مولتی‌متر از اساسی‌ترین ابزار در آزمایشگاه انرژی شرکت فرمان ماینر برای آزمون مصرف انرژی دستگاه های ماینر می باشد که به صورت دوره ای کالیبراسیون آن انجام میشود

صوت سنج

صوت سنج

صوت سنج دستگاهی است که در دو شبکه توزین A و C میتواند شدت صوت را از 30 تا 130 دسی بل برای دستگاه های ماینر اندازه گیری کند و فرکانس اندازه گیری آن از 31.5 تا 8هزار هرتز است. این دستگاه قابلیت ذخیره دیتا در 63 ست را داشته و میتواند مقدار ماکزیممم و مینمم را نیز اندازه گیری کند. نمایشگر این دستگاه دارای نور پس زمینه بوده و مجهز به بارگراف جهت نمایش شدت صوت بر حسب دسی بل است.

مشخصات فنی :

– اندازه گیری شدت صوت از 30 تا 130 دسی بل با دقت 1.5 دسی بل
– فرکانس اندازه گیری از 31.5 تا 8000 هزار هرتز
– شبکه توزین فرکانس A و C
– دو حالت اندازه گیری سریع (125 میلی ثانیه ) و آهسته ( 1 ثانیه )
– خروجی آنالوگ AC و DC
– اندازه گیری در دو حالت ماکزیمم و مینیمم
– نور پس زمینه
– دارای 63 ست حافظه
– گراف آنالوگ و نور پس زمینه نمایشگر

رایانه

یک دستگاه رایانه با مشخصات حداقلی با امکان اتصا به شبکه و مودم اینترنت مجهز به فناوری LTE جهت انجام تنظیمات دستگاه ماینر و اندازه گیری میزان توان پردازشی و دمای تراشه های هر دستگاه بر مبنای داده های منوی از پیش تعبیه شده بر روی آنها، مورد نیاز است. همچنین لازم است رایانه قابلیت ایجاد یک حساب کاربری معتبر بر روی یکی از استخرهای فعال و معتبر و بررسی عملکرد دستگاه بر روی پنل استخر مورد اشاره را داشته باشد.

 

روش آزمون

اندازه گیری توان مصرفی
دستگاه های ماینر فاقد حالت آماده به کار میباشند و توان مصرفی آنها دو حالت را در برمیگیرد. حالت نخست هنگام روشن شدن دستگاه است. در صورتی که تنظیمات مربوط به استخر استخراج و اتصال اینترنت به درستی تنظیم و متصل شده باشند، نهایتاً طی زمانی کم تر از ده دقیقه دستگاه مشغول به پردازش میگردد. توان مصرفی پیش از اتصال کامل و شروع به پردازش معمولا بسیار کمتر از توان مصرفی هنگام انجام پردازش میباشد.

دومین حالت بررسی میزان توان مصرفی دستگاه، با فرض درست انجام شدن تمامی تنظیمات و اتصال به اینترنت پس از ده دقیقه از شروع به کار دستگاه برای اندازه گیری توان مصرفی در نظر گرفته میشود.

یادآوری 1 – صحت و درستی انجام تنظیمات و اتصال به اینترنت از طریق رایانه و منوی نرم افزاری از پیش تعبیه شده بر روی دستگاه ها نیز قابل بررسی و کنترل است.

یادآوری 2 – برخی از مد های دستگاه قابلیت تنظیم حالتهای متفاوت برای میزان توان پردازشی و توان مصرفی ( حالتهای متفاوت مانند اقتصادی، نرما ، توربو و…) دارند که در این صورت توصیه میشود المان های مربوط به توان مصرفی و توان پردازشی در حالت های مختلف مورد سنجش قرار گرفته و در اسناد مربوطه ثبت شوند.

اندازه گیری توان پردازش بر مبنای داده های شرکت سازنده

اندازه گیری توان پردازش بر مبنای داده های شرکت سازنده پس از شروع به کار دستگاه و آغاز عملیات استخراج توسط دستگاه انجام میشود. تمامی دستگاه ها مجهز به یک منوی نرم افزاری هستند که توان پردازشی دستگاه را بر مبنای هش نمایش میدهد. عدد نمایش داده شده میتواند بر مبنای هش، کیلوهش، مگاهش و یا تراهش باشد که تمامی آنها قابل تبدیل به یکدیگر هستند و میزان توان مصرفی مورد نظر و مورد تایید هر دستگاه بر مبنای تراهش خواهد بود.

اندازه گیری توان پردازش بر مبنای داده های استخر

پس از شروع به کار دستگاه با تاخیر ده دقیقه ای، داده های مربوط به شناسه هر دستگاه بر روی منوی استخری که دستگاه به آن جهت استخراج متصل شده است قابل مشاهده میباشد. برای ایجاد اطمینان از واقعی بودن عدد نمایش داده شده بر روی منوی کاربری خود دستگاه، باید آن را با عدد نمایش داده شده بر روی پنل استخر مقایسه نمود که البته برای انجام این کار باید پانزده دقیقه تامل نمود و سپس می توان به عدد نمایش داده شده برای آیتم میزان توان پردازش لحظه ای دستگاه استناد نمود.

یادآوری – میزان توان پردازشی (نرخ هش) نمایش داده شده بر روی پنل استخر به عوامل دیگری مانند سرعت و قابل اطمینان بودن اتصال اینترنت نیز وابستگی دارد که در صورت مشاهده مغایرت میان عدد نمایش داده شده در منوی کاربری دستگاه و پنل استخر، لازم است این موارد را نیز کنترل نمود.